Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun 14 Kasım 2018 Divan Kurulu Toplantısı Konuşması

Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun 14 Kasım 2018 Divan Kurulu Toplantısı Konuşması:

AÇIKLAMA

Değerli Galatasaraylılar;
Hepimizin yakından takip ettiği gibi, özellikle futbol branşında yaşan- makta olan olumsuzluklardan dolayı,kulübümüz ülke gündeminde ciddi yer teşkil etmekte ve camiamız içinde de bu konu önemini korumaktadır.
Sahamızda oynadığımız son lig maçımız öncesinde ve sonrasında yaşa- nan çok üzücü olaylar uzun süre hafızalarımızda yer alacaktır. Maç öncesinde,gönlünü rakip renklere vermiş,gencecik bir insanı, Koray Şener’i kaybettik maalesef; Tekrar rahmet, sevenlerine ve ailesine sabır diliyoruz.
Gerek bu maç sonrası,gerekse Schalke maçı sonrası, TFF ve PFDK’ın kulübümüz oyuncu, teknik ve idari yöneticileri hakkında vermiş olduğu cezaların, son derece adaletsiz olduğuna inanıyor ve bunu “orantısız güç kullanımı” olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.
Öte yandan, sporcularımızın, yöneticilerimizin ve taraftarlarımızın da provokasyonlara gelmeyerek ve sadece başarıya odaklanmaları, sırtların- da taşıdıkları formaların ve üstlendikleri görevlerinin ağırlığını ve camiamızın kriterlerini bilerek hareket etmeleri ve konsantrasyonlarını kaybetmemeleri gerektiğini bilhassa hatırlatmak isteriz.
Takımımız, Hocamız ve teknik kadromuz asla ve asla yalnız değildir.
Her zaman olduğu gibi kulübümüzün başarılarında çok önemli katkıları olan efsane değerlerimize sahip çıkacağız ve haddini aşan beyanlarda bulunarak, onların üzerinden prim yapmak isteyen rakip takım yöneticilerine, geçmişte olduğu gibi başarılarımızla ders vermeye devam edeceğiz.
Şu anda acil ihtiyacımız olan konu “rasyonel bir stratejik iletişim planı” yapılması ve ivedilikle uygulamaya koyulmasıdır. Bu çok büyük bir eksik- tir ve ısrarlı hatırlatmalarımıza rağmen bir gelişme sağlanamamıştır.
Hiçbir zaman çaresizlik ve karamsarlık hislerine kapılmadan, özellikle camiamızın çok değerli paydaşlarına, sonradan düzeltme ihtiyacı duyulmayacak türden beyanlarda bulunulmasına özen gösterilmesini bekliyoruz.
Şurası unutulmamalıdır ki;
UÇURTMAYI UÇURAN RÜZGAR DEĞİL, ONUN RÜZGARA KARŞI DİRENİŞİDİR.
Sarı Kırmızılı uçurtma her türlü şartlarda en yüksekte uçmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi saygı ve sevgi ile Divan Kurulu arkadaşlarım adına da selamlıyor, hep birlikte çalışarak bu zor günleri atlata- cağımıza,kulübümüze karşı takınılan hasmane tavrın üstesinden geleceğimize olan inancımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.