YENİ ÜYELERE BERATLARI VERİLDİ

4

Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni üyelerinin berat töreni Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda gerçekleşirken kulübe katılan 298 üye, beratlarını ve üyelik kartlarını teslim aldı.

Tören öncesi, Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitler, kulübümüzün bir numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları adına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Berat töreninde konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeni üyelere seslendi:

“Hayatta atılan her adım sorumluluk ister. Her adımda geleceğinizin, ailenizin, sevdiklerinizin yükünü taşırsınız. Bugünden itibaren yükünüz çok daha ağır. Bugünden itibaren dünyanın en büyük ailelerinden birinin mensubusunuz. Öyle büyük bir aile ki; 1481’den bu yana Galata Sarayı Hümayun, Mekteb-i Sultani ve Galatasaray Lisesi ile devam eden çok büyük bir eğitim ocağı var… O ocağın öğrencileri 1905 yılının bir Ekim gününde, bir Edebiyat dersinde bugün bütün Türkiye’nin iftihar ettiği Galatasaray Spor Kulübü’nü kurdular. Onlar bu ülkenin kurtuluş mücadelesinde varlar, ilklerin ve enleri barındıran bir mazide varlar. Bu kulüpte, emek var, hırs var, mücadele var, gözyaşı var… Artık her adımınız bu büyük ailenin faydasına olmalı, daha büyük bir sorumlulukla atılmalı. Sizlerden bu eşsiz büyüklüğün farkına vararak davranmanızı ve yaşadığınız her yerde; yaptığınız her işte örnek teşkil etmesini istiyorum. Üyeliğinizin sizlere, camiamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ve ‘Yaşasın Galatasaray’ diyorum…”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in ardından söz alan Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, yeni üyelere bilgi verdi. Aktar, 536 yıllık geçmişi olan; Türkiye’ye en önemli devlet adamları, sanatçıları, iş adamları ve bilim adamlarını yetiştirmiş bir kurumun içinde olduklarını hatırlatarak 298 yeni üyenin katılımıyla sayının 12 bin 318’e yükseldiğini söyledi.

Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder’in konuşmasının ardından yeni üyelere beratları takdim edildi.

3

1

2

Tüm resimler için:

http://www.galatasaray.org/haber/kulup/yeni-uyelere-beratlari-verildi/34583